Woda z cytryną na dobry początek dnia

Dlaczego powinno się zaczynać dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną? Woda z cytryną posiada wiele właściwości korzystnie wpływających na nasz organizm. Dzięki alkalizującym właściwościom cytryny świetnie radzi sobie z oczyszczaniem i odkwaszaniem, poprawia proces trawienia, przyczyniając się tym samym do lepszego stanu zdrowia. Regularne picie wpływa także na cerę, skóra staje się bardziej świetlista i zdrowsza.

Cytryny wykazują właściwości wspomagające leczenie pleśniawki, pasożytów i kamieni wapniowych w drogach moczowych. Zawarty w napoju kwas cytrynowy ma zdolność wiązania się z wapniem i usuwania go z organizmu. Według Dr Chakravarty, członka Hope4Cancer, cytryny regulują ciśnienie krwi, łagodzą depresje i stres. Posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki obecności witaminy C, ważnej w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Skórka z cytryny zawiera dużo więcej witamin i związków bioaktywnych niż wyciskany sok

Obecny w cytrynie kwas askorbinowy przyczynia się do utrzymania w dobrej kondycji tkanki łącznej, chrząstek i kości. Dodatkowo pomaga w produkcji soków trawiennych, łagodząc lub likwidując wzdęcia, odbijanie, zgagę. 

Napój powinno się wypić na czczo, 15-30 min przed spożyciem śniadania.

Temperatura wody powinna być nieco wyższa niż temperatura pokojowa, aby ciało nie musiało tracić energii na jej podgrzanie. Systematyczne spożywanie takiej mikstury pomoże przyspieszyć metabolizm i oczyścić z toksyn organizm. 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+