Niezwykłe właściwości imbiru

Właściwości prozdrowotne imbiru wykorzystywane były od stuleci w leczeniu wielu dolegliwości. Imbir można kupić w formie sproszkowanej, ale najlepszy jest świeży korzeń, który należy zetrzeć lub pokroić w plasterki i w takiej formie dodawać do herbat lub potraw.

Rozgrzewa, zapobiega i leczy przeziębienie, korzystnie wpływa na układ pokarmowy. Według przeprowadzonych badań wykazano, że imbir powoduje spadek glukozy we krwi, działając przeciwcukrzycowo. Bogaty jest również w substancje antybakteryjne i przeciwzapalne. Oleje znajdujące się w imbirze działają przeciwgorączkowo i przeciwnowotworowo. Dodatkowo łagodzi ból, poprawia krążenie, zapobiega powstawaniu skrzepów we krwi oraz obrzęków. Korzeń imbiru ma ogromne znaczenie w leczeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych, poprawia trawienie, oczyszcza organizm. Świetnie sprawdza się także w leczeniu nudności i wymiotów wywołanych ciążą oraz w przypadku choroby lokomocyjnej. Poprawia również koncentracje i ukrwienie mózgu. Według przeprowadzonych badań na 261 pacjentach z chorobą zwyrodnieniową stawów, wykazano, że ekstrakt imbiru zmniejsza dolegliwości bólowe stawów.

Najpopularniejszym wykorzystaniem imbiru jest zastosowanie go w herbacie z dodatkiem miodu  i cytryny, która doskonale rozgrzewa wychłodzony organizm.
Imbir to samo zdrowie, nie bójmy się po niego sięgać. 

Znalezione obrazy dla zapytania herbata z imbirem

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+