Jesz zupki w proszku? Nie warto!

Nie ma nic prostszego na szybki i tani obiad jak zupki błyskawiczne w proszku. Na rynku mamy szeroki wybór produktów, których powinniśmy jednak unikać. Wpływają negatywnie na nasz organizm i mogą wyrządzić wiele szkód, które prędzej czy później dadzą nam o sobie znać. Najbardziej nielubiany przez nasz żołądek jest makaron, który w trakcie przygotowywania poddaje się smażeniu i w ten sposób pochłania on duże ilości tłuszczu, które utrudniają trawienie.

Podczas badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie TEDxManhattan 2011 można dowiedzieć się jak żołądek radzi sobie z trawieniem zupek błyskawicznych i domowego posiłku. W pierwszej kolejności badaniu poddano zupkę chińską, napój izotoniczny i żelki a po kilku miesiącach rosół z makaronem, herbatę i żelki domowej roboty.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zi_DaJKsCLo

 

Organizm znacznie gorzej poradził sobie z trawieniem makaronu z zupki chińskiej. Po dwóch godzinach od spożycia kluski w dalszym ciągu zachowywały swój pierwotny kształt w przeciwieństwie do dania domowego, które w znacznym stopniu zostało rozłożone.

Warto również dodać, że zawartość soli w tym produkcie może być wyższa niż w paczce chipsów a jak wiadomo nadmierne spożycie może prowadzić do wzrostu ciśnienia, masy ciała i  zaburzyć prace nerek. Na otyłość wpływ mają również tłuszcze nienasycone i glutaminian sodu będące składnikami tego produktu a dodatkowo tłuszcze trans zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi. Jeśli będziemy sięgać po tę sztuczną żywność, ucierpi nie tylko nasz organizm ale także i cera poprzez zwiększenie pracy gruczołów łojowych. Odpowiedzialnie za to są barwniki i aromaty, których w tym produkcie również nie brakuje.

Warto poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie zdrowego, domowego posiłku niż zatruwać organizm tego typu przetworzoną żywnością, która nie dostarcza żadnych substancji odżywczych a wręcz przeciwnie – niszczy nas 🙂

 

12032496_970050313041943_72150338_n

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+